Drienok 2016
Miesto: Mošovce

Milí priatelia,

2. júla 2016 Vás pozývame medzi nás do areálu Drienok v obci Mošovce neďaleko Turčianskych Teplíc.

4.ročník prírodného stretnutia Drienok 2016 (30.6.-3.7.) vytvára priestor pre šikovných ľudí, orientovaných na súlad s prírodou. Prídu vystúpiť a predviesť svoje zručnosti, ručne spracované výrobky, prírodné produkty, remeslá, originálne odevy či svoje umenie, služby, humor, históriu. Drienok bude dejiskom koncertov, tvorivých dielničiek pre deti, tancov, cvičení a workshopov, diskusií, prednášok na rôzne zaujímavé témy.

Akcie sa prvýkrát zúčastní aj naše združenie IPASK. Predstavíme sa na workshope s témou „Ochutnávka práce PA“ v sobotu od 14.00 -15.00 hod. Názov, čas a miesto konania nášho workshopu bude uvedené na informačnej tabuli vedľa infostánku,  kde bude aj zraz záujemcov o náš výstup. Miesta konania workshopov sú označené podľa elementov – Vzduch, Voda, Zem, pričom naše miesto bude označené podľa elementu Zem.

Dá sa povedať, že tehotenstvo a pôrod je normálna súčasť života ženy. Odpradávna kľúčovou postavou v starostlivosti o matku a dieťa, o tehotné, rodičky a šestonedieľky s normálnym priebehom, bola pôrodná asistentka/pôrodná baba. Členky nášho združenia bližšie predstavia prácu pôrodnej asistentky ako partnerky ženy, rodiny, počas ich dôležitých a jedinečných chvíľ . Hľadáme smery, ktorými by sme pomohli zviditeľniť, tak profesiu pôrodnej asistentky, ako aj podporiť rešpekt k potrebám a právam žien na výber, výber pôrodnej asistentky, ako poskytovateľky zdravotnej starostlivosti pre ženy, ktoré o starostlivosť v rukách pôrodnej asistentky prejavia záujem. Každá žena si zaslúži svoju pôrodnú asistentku, ktorá zastáva to prirodzené a nie je jej zrod života a jeho ďalší vývoj ľahostajný. Nie je jej ľahostajný ani príchod dieťaťa na svet, ktoré si zaslúži zdravý štart do života, obklopený nehou a ohľaduplnosťou. A nakoniec, nie je jej ľahostajná rešpektujúca a sympatizujúca zdravotná starostlivosť o oboch, ako o jeden celok, pred, počas a po narodení dieťatka.

Pridajte sa k nám, príďte podporiť prirodzenosť krásnych období tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a materskú starostlivosť PA počas nich.

Na Drienku budeme od skorého rána v sobotu 2.júla 2016.

Tešíme sa na stretnutie, s úctou a vďakou PA IPASK