Intímne zdravie ženy po 40. roku
Trvanie: -
Miesto: Wellness hotel Alexandra, Liptovský Ján

Milé dámy,

IPASK – Iniciatíva pôrodných asistentiek Slovenska pre Vás pripravila ďalšiu sľúbenú aktivitu s názvom „Intímne zdravie ženy po 40. roku“ (IZŽ40), na ktorú Vás srdečne pozývame 21.10.2016 – 23.10.2016, od piatku do nedele. Víkendový workshop sa uskutoční v nedotknutej prírode Národného parku Nízkych Tatier, v malebnom prostredí Jánskej doliny neďaleko obce Liptovský Ján.  Čistá príroda, ticho a liečivý pokoj, iste vyčarujú príjemnú  atmosféru, ako stvorenú pre nás všetkých.

V rámci edukačno-relaxačného pobytu spájame príjemné  s užitočným – vzdelávaciu akciu s relaxom (wellness, fitness, regenerácia tela a ducha, uvoľnujúci tanec, cvičenie, plávanie, masáž, príroda).

Komu je tento program určený?

Všetkým nám, ktorým záleží na svojom zdraví, všetkým nám, ktoré potrebujeme zrelaxovať a nabiť sily v kruhu žien, s našimi priateľkami.

Prajeme si prežiť spolu s vami, naplnené oddychové dni, ktoré prinesú  motiváciu, správne nás nasmerujú a pomôžu na ceste podpory a udržiavania zdravia. Zaznejú návrhy, recepty, ako môžeme byť posilnené a cítiť sa fajn aj po 40-tke.

Do bohatého výberu možností, ako tráviť čas počas celého pobytu, mimo dopoludňajšieho workshopu (sobota), sme zaradili neobmedzené využitie hotelového wellness, saunového sveta, bazéna, či fitnesscentra, kde môžte spoznať svoje limity. Navyše, v cene je zahrnutá jedna relaxačná masáž s rašelinovým zábalom a rehabilitačná procedúra podľa výberu z ponuky procedúr. Vstupenky obdrží každá naša účastníčka pri príchode do hotela na repcepcii. Samozrejme, ozdravujúca prechádzka Jánskou dolinou v okolitej neporušenej lesnej prírode, dodá našim aktivitám tú správnu energiu, naladenosť a pohodu.

Ubytovanie

Je zabezpečené v dvojlôžkových izbách v krásnych priestoroch známeho wellness hotela Alexandra v Liptovskom Jáne (Jánska dolina), kde prebehne aj prednášková časť víkendového programu. Ak máte záujem byť ubytovaná s vašou známou, alebo sama na jednolôžkovej izbe/dvojlôžkovej izbe (s príplatkom), požiadavky prosíme vyznačiť  v registračnom formulári. Nástup na pobyt v piatok 21.10.2016 je možný od 14.00 hod. a dňom ukončenia pobytu je nedeľa 23.10.2016, keď je potrebné uvoľniť izby do 10.00 hod. Priestory hotela a jeho okolie si môžte prezrieť na webe www.alexandrawellnesshotel.sk.

Strava

Polpenzia v hotelovej reštaurácii sa začína večerou v piatok a končí raňajkami v nedeľu. Raňajky a večere sú podávané formou bufetových stolov vo vyhradenom čase (raňajky od 8.00-10.00, večera od 18.00-21.00). Obed si zabezpečí každý osobne, vo vlastnej réžii.

Účastnícky poplatok

100 € – uvedená suma platí pri úhrade do 31.8. 2016

125 € – uvedená zvýšená suma platí pri úhrade od 1.9.2016 do 1.10.2016

Cena zahŕňa ubytovanie a polpenziu v hoteli Alexandra, neobmedzený vstup do hotelového fitness a wellness centra,  neobmedzený vstup na plavecký 25 m bazén, 1x rašelinový zábal + relaxačná masáž , 1x wellness procedúra podľa vlastného výberu, náklady spojené s zorganizovaním  workshopu

Upozorňujeme,  že po dátume 1.10.2016 nebude možné sa na akciu prihlásiť. Preto doporučujeme, v prípade vášho záujmu, registráciu neodkladať.

Spôsob úhrady

Účastnícky poplatok v stanovenej výške môžte uhradiť bankovým prevodom alebo poštovou poukážkou.

Banka : Unicredit Bank Czech Republic and Slovakia , a.s.
Príjemca : IPASK, Hutnícka 3, 05201 Spišská Nová  Ves
Číslo účtu IBAN: SK65 1111 0000 0011 462 4018

Zadajte variabilný symbol: 21102016 a do poznámky pre prijímateľa prosíme vpísať vaše meno a priezvisko.

Registrácia/prihláška na workshop IZŽ40

Ak ste sa rozhodli zúčastniť sa na našej akcii, čo nás veľmi teší, vyplňte, prosím, prihláškový formulár. Podľa predlohy formulára vpisujte žiadané údaje. O prijatí vašej prihlášky a pripísaní poplatku na náš účet vás budeme informovať zaslaním  potvrdenia o zaradení medzi účastníkov IZŽ40.

Program trojdňového edukačno-relaxačného pobytu IZŽ40

Piatok 21.10. 2016

14.00 – 18.00  Ubytovanie v hoteli Alexandra, voľný poobedňajší program (hotelové služby, okolitá príroda)

18.00 – 19.00   Spoločná večera

19.00 – 20.00  Privítanie a zoznámenie sa účastníčok

20.00  –           Voľný večer (posedenie v kruhu, hotelové služby, príroda)

 

Sobota  22.10. 2016

8.00 – 8.45     Raňajky

9.00 – 11.00   Byť FIT, zdravá, naplnená energiou. Harmonizácia organizmu, prístup k sebe, životu,  zdraviu po fyzickej, mentálnej i spirituálnej stránke. Relaxačné cvičenie, detoxikácia  tela, prednáša MUDr. M. Plávková

11.00 – 11.30   Prestávka na občerstvenie

11.30  – 13.30   Najčastejšie problémy žien po štyridiatke z pohľadu tradičnej čínskej medicíny. Stres,  vyčerpanie, poruchy cyklu, myómy, mastopatie a ich ovplyvnenie prostredníctvom akupunktúry,  fytoterapie čínskeho ozdravného cvičenia Qi gong , prednáša MVDr. A. Rybárová

13.30 – 19.00  Voľný program

19.00 – 19.45   Večera

20.00 – 21.00   Brušné tance. Pôvabný, hravý a prirodzený tanečný vstup skupiny  Awa Neja Et Safira s výukou orientálneho brušného tanca

 

Nedeľa  23.10. 2016

8.00 – 9.00    Raňajky a rozlúčka účastníčok wellness pobytu  IZŽ40

 

Plagátik s programom IZŽ40 na stiahnutie tu:

Program IZŽ40 21.10.16

Lektori

MUDr. Mária Plávková, psychoterapeut. Vo svojej klinickej praxi je jej doménou holistický prístup v liečbe človeka, pričom vychádza nielen z odboru psychiatrie, ale najmä zo štúdia psychosomatických vzťahov , z filozofie východných aj západných tradičných prístupov ku zdraviu a poznatkov prírodnej medicíny. Veľkú inšpiráciu v práci jej poskytlo absolvovanie preventívneho kardiovaskulárneho programu v USA a pobyty v Amazónskom pralese. Jej cieľom je pomôcť znovu obnoviť harmóniu na všetkých rovinách prejavu života.

MVDr. Anna Rybárová, absolvent štúdia tradičnej čínskej medicíny (TCM) Jozefa Luckého Inštitútu v Prahe. Počiatočná zvedavosť sa rýchlo premenila na fascináciu týmto starobylým konceptom zdravia, ktorý obsahuje nielen múdrosť niekoľkých tisícročí ale pozná ako ľudské telo a duša funguje a vie opraviť “ pokazené. Múdrosť zachovanú v starobylých receptúrach čínskej bylinnej terapie vidí ako možnosť účinnej terapie “ moderných ochorení“. Absolvovala zahraničnú odbornú stáž na univerzite TCM v Nanjingu v  Číne ako i množstvo prednášok významných svetových odborníkov TCM akým je Dr. Barbara Kirschbaum z Nemecka , v problematike gynekologických ochorení , či Julian Scott z Anglicka (ochorenia očí ), Dr. Jozef Lucký z ČR, venujúci sa alergiám , ekzémom, migrénam, bolestiam kĺbov a reumatizmu.

Trasa na miesto konania

Príjazd vlakovou/autobusovou dopravou – z Liptovského Mikuláša do Jánskej doliny je možné sa prepraviť z autobusovej stanice nachádzajúcej sa v blízkosti železničnej stanice. Autobusom prejdete obcou Liptovský Ján a vystúpite na konečnej zastávke- Alexandra wellnes hotel.

Nakoľko autobusové spoje do Jánskej doliny sú obmedzené, doporučujeme využiť dopravu taxislužby.

Príjazd autom – z diaľnice zídete zjazdom Liptovský Ján, prejdete celou obcou a dostanete sa do Jánskej doliny. Miniete viacero rekreačných zariadení. Hotel Alexandra sa nachádza na konci reťazca zariadení v Jánskej doline po ľavej strane cesty. Parkovanie pred hotelom je zdarma.
Mapa 

Alexandra Wellness hotel
Jánska dolina 2190, Liptovský Ján
Tel.: 044/2901000, 044/5263320
E-mail: recepcia@alexandrawellnesshotel.sk
http://alexandrawellnesshotel.sk

Naše motto IZŽ40

“Keď som ráno vstala, povystierala si ruky, zohla kolená, otočila krkom… pri každom pohybe niečo vo mne zapraskalo, a tak som došla k záveru: Ja nie som stará, som LEN chrumkavá”

Každá z nás, nech je sama hlavným ochrancom, rozvíjateľom a predlžovateľom svojho zdravia a života. Všetci ostatní mi môžu iba pomôcť a podporiť ma v tomto úsilí.

Tešíme sa na Vás, stretneme sa v objatí voňavých lesov, v jednej z najkrajších dolín Nízkych Tatier – Jánskej doline, v špičkovom wellness hoteli Alexandra!

Váš tím IPASK